۱۳۹۵/۱۲/۱۱
وزیر دادگستری:
دادگستر ی مشکلات اجرای قانون فرزندخواندگی را از طریق رایزنی، ایجاد رویه، آیین‌نامه یا قانون و لایحه حل می‌کند
 
وزیر دادگستری در نشست هم‌اندیشی اجرای قانون حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در مشهد، گفت: دادگستری آماده است هر مشکلی که در سر راه اجرای قانون فرزندخواندگی وجود دارد را از طریق رایزنی، ایجاد رویه، آیین‌نامه یا قانون و لایحه حل کند.
دادگستر ی مشکلات اجرای قانون فرزندخواندگی را از طریق رایزنی، ایجاد رویه، آیین‌نامه یا قانون و لایحه حل می‌کند
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور به نقل از خراسان رضوی، حجت‌الاسلام «مصطفی پورمحمدی» وزیر دادگستری در نشست هم‌اندیشی اجرای قانون حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در مشهد، گفت: دادگستری آماده است هر مشکلی که در سر راه اجرای قانون فرزندخواندگی وجود دارد را از طریق رایزنی، ایجاد رویه، آیین‌نامه یا قانون و لایحه حل کند.
 
وزیر دادگستری،  افزود: حدود 500 هزار کودک در کشور از تحصیل بازمانده اند که نسبت به کل جمعیت و نسبت به جمعیت جوان که حدود 23 میلیون نفر هستند میزان زیادی نیست. علی‌رغم ایرادهایی که در مسائل حقوق بشر به ما می‌گیرند ایران از جمله معدود کشورهایی است که در زمینه‌ی حمایت از حقوق کودکان مورد تقدیر جهانی قرار می‌گیرد.
 
وی با بیان اینکه هم‌اکنون در کل کشور حدود 10 هزار کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست در مراکز تحت نظارت بهزیستی نگهداری می‌شوند، گفت: اگر این شاخص با شیب افزایشی پیش از انقلاب رشد می‌کرد؛ اکنون باید در مرز 50 هزار کودک بودیم که این کاهش، به دلیل اقدامات حمایت از حقوق کودکان در کشور است.
 
حجت‌الاسلام پورمحمدی، گفت: مشکل عمده‌ اجرای قانون حمایت از کودکان، وجود تعداد بسیار زیاد کودکان بدسرپرست است. برای حل این مشکل، همه‌ی دستگاه‌ها باید همکاری کنند و ما در دادگستری آماده‌ هستیم که به هر طریق ممکن این مشکل را از پیش پای بهزیستی برداریم و کودکان بدسرپرست بتوانند به دامان خانواده هدایت شوند.
 
وزیر دادگستری،  با اشاره به زندگی حضرت فاطمه زهرا(س)، در پایان یادآور شد: زندگی این بانو و فرزندان و همسرشان اهمیت عشق و عاطفه در کانون خانواده را به ما می‌آموزد. تنها نقطه اتکای سلامت اجتماعی خانواده است و زندگی حضرت زهرا(س) و پیامبر اکرم(ص) مؤید این نکته است.
 
منبع : اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل
تعداد بازدیدها : ۱۸۲۲
      
کلیه حقوق این سایت به سازمان بهزیستی کشور تعلق دارد.
سایت های مرتبط
سامانه ها
پیوندها