۱۳۹۵/۱۲/۱۱
وزیر رفاه
در سه سال گذشته بهزیستی ۱۴ هزار کودک بی سرپرست و بدسرپرست را به خانواده واگذار کرده است
 
وزیر رفاه در نشست هم‌اندیشی اجرای قانون حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در مشهد، با بیان اینکه کمتر از ۳ دهم درصد جمعیت کشور کودکان فاقد سرپرست مؤثر هستند، گفت: در سه سال گذشته با سیاست‌ها و برنامه‌های بهزیستی، ۱۴ هزار کودک بی سرپرست و بدسرپرست به خانواده‌ها واگذار شده‌اند.
در سه سال گذشته بهزیستی 14 هزار کودک بی سرپرست و بدسرپرست را به خانواده واگذار کرده است
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور به نقل از خراسان رضوی، «علی ربیعی» وزیر رفاه در نشست هم‌اندیشی اجرای قانون حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در مشهد، گفت: کمتر از 3 دهم درصد جمعیت کشور کودکان فاقد سرپرست مؤثر هستند.
 

وزیر رفاه با بیان اینکه این عدد با در نظر گرفتن جمعیت، رقم زیادی نیست، گفت: در سه سال گذشته با سیاست‌ها و برنامه‌های بهزیستی، 14 هزار کودک بی سرپرست و بدسرپرست به خانواده‌ها واگذار شده‌اند. این واگذاری‌ها در سه سال گذشته که قانون جدید به اجرا درآمده 35 درصد رشد داشته است.
 

وی خاطر نشان کرد: علل عمده‌ بی‌سرپرستی و بدسرپرستی، فقر و معلولیت ناشی از فقر، ازدواج‌های نامتعارف، اعتیاد و سوانح، می‌باشند که عامل حوادث و سوانح نقش کمتری دارند. تغییرات باروری و تحولات نگرشی وسیعی در بین شهروندان رخ داده که باید در قسمت دیگری مورد بررسی قرار گیرد. تحقیقات ما نشان می‌دهد که کودکانی که در بین خانواده‌ها رشد کرده‌اند فرایند اجتماعی شدن و هویت اجتماعی را بهتر طی کرده‌اند.
 

ربیعی سه رویکرد بهزیستی در زمینه‌ واگذاری فرزندان بی سرپرست و بدسرپرست را واگذاری به یک نفر از اعضای باقیمانده‌ خانواده با نظارت و همکاری مددکار، پیدا کردن منسوبین و خانواده‌ی نسبی و کمک به آنها برای نگهداری فرزند، و بالاخره واگذاری کودک به خانواده‌ی داوطلب برشمرد و در پایان یادآور شد: هماهنگی بین بخشی در دولت یازدهم بیشتر شده و نمونه‌ی آن هماهنگی بین دستگاه قضایی و بهزیستی برای حل این گونه مشکلات و آسیب‌های اجتماعی است.
منبع : اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور
تعداد بازدیدها : ۲۲۰۰
      
کلیه حقوق این سایت به سازمان بهزیستی کشور تعلق دارد.
سایت های مرتبط
سامانه ها
پیوندها