۱۳۹۵/۱۲/۱۷
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور:
ایران جزء ۱۰ کشور بلاخیز جهان/ تجلیل از روانشناسان، مددکاران و روان‌پزشکان داوطلب در سانحه ساختمان پلاسکو
 
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم تجلیل از انجمن‌های علمی، موسسات غیردولتی و روانشناسان و مددکاران اجتماعی، مشاوران و روان‌پزشکان داوطلب در سانحه ساختمان پلاسکو ایران را جزء ۱۰ کشور بلاخیز طبیعی و غیرطبیعی معرفی کرد و گفت: توانمندسازی آسیب‌دیدگان در بلایا یکی از راهبردهای بهزیستی است که برای کودکان، زنان و سالمندان حساسیت بیشتری قائل هستیم.
ایران جزء ۱۰ کشور بلاخیز جهان/ تجلیل از روانشناسان، مددکاران و روان‌پزشکان داوطلب در سانحه ساختمان پلاسکو
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، «انوشیروان محسنی‌بندپی» معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در گردهمایی تقدیر از انجمن‌های علمی، موسسات غیردولتی، روانشناسان، روان‌پزشکان، مددکاران اجتماعی و مشاوران داوطلب در حادثه پلاسکو، ایران را جزو 10 کشور بلاخیز جهان برشمرد و گفت: در سطح خاورمیانه نیز بعد از کشورهای هند و پاکستان و بنگلادش در رتبه چهارم از نظر حوادث و سوانح طبیعی و غیرطبیعی قرار داریم.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در هر سانحه‌ای عده‌ای جان خود را از دست می‌دهند و نزدیکان، دوستان و حتی همکارمان دچار آسیب‌های اجتماعی و روانی می‌شوند، اظهار کرد: بهره‌گیری از علم و آموزه‌های الهی می‌توان چراغ راه ما باشد تا بتوانیم با انجام مداخلات به هنگام در چنین مواقعی به ارتقا سلامت روان فرد آسیب‌دیده کمک کنیم.

وی با تاکید بر اینکه هنوز آثار ناشی از زلزله بم در میان مردم این شهر وجود دارد، افزود: توانمندسازی و ارتقا سلامت روان افراد آسیب‌دیده از راهبردهایی بهزیستی است. در این راستا زنان، کودکان و سالمندان در جایگاه خاصی قرار دارند و در حادثه پلاسکو نیز نیاز به مداخلات سلامت روان به آتش نشانان کاملا حس می‌شد.

رئیس سازمان بهزیستی در پایان اظهار امیدواری کرد سازمان مدیریت بحران و سازمان آتش‌نشانی از تجهیزات و دانش روز در جهت کاهش آسیبها استفاده کنند.
منبع : اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور
تعداد بازدیدها : ۲۵۹۹
      
کلیه حقوق این سایت به سازمان بهزیستی کشور تعلق دارد.
سایت های مرتبط
سامانه ها
پیوندها