۱۳۹۵/۱۲/۱۸
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور:
رونمایی از لوگو بنیاد فرزانگان/ تا سال ۲۰۲۰ جمعیت زیر ۱۵ سال و جمعیت بالای ۶۰ سال در کشور برابر می‌شود
 
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در کارگاه آموزش کاربرد روش‌های اجتماع‌محور در عملیاتی کردن طرح‌ها و برنامه‌ها توسط بنیاد فرزانگان سراسر کشور با بیان اینکه در تدوین برنامه ششم نسبت به گسترش بنیاد فرزانگان و پوشش جمعیت سالمندی تلاش کردیم، گفت: براساس مطالعات و پیش‌بینی‌های انجام شده تا سال ۲۰۲۰ جمعیت زیر ۱۵ سال و جمعیت بالای ۶۰ سال در کشور برابر می‌شود که باید نظام و حاکمیت سیاست‌گذاری‌های لازم را داشته باشند.
رونمایی از لوگو بنیاد فرزانگان/ تا سال ۲۰۲۰ جمعیت زیر ۱۵ سال و جمعیت بالای ۶۰ سال در کشور برابر می‌شود
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، کارگاه آموزش کاربرد روش‌های اجتماع‌محور در عملیاتی کردن طرح‌ها و برنامه‌ها توسط بنیاد فرزانگان سراسر کشور با حضور «انوشیروان محسنی‌بندپی» معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور و «محسن سلمان‌نژاد» رییس دبیرخانه شورای ملی سالمندان برگزار شد.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور سالمندی را پدیده فیزیولوژیکی برشمرد و گفت: کشوری در شاخص‌های توسعه کشوری موفق است که برای دوره سالمندی برنامه داشته باشد؛ چراکه یک پنجم عمر انسان را سالمندی به خود اختصاص داده است. لذا باید از بهره‌گیری از همه تجربیات و پختگی سالمندان پس از بازنشستگی شرایطی را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه بهزیستی به عنوان مرجع متولی درخصوص سالمندان در ابعاد چهارگانه شاخص سلامت برنامه و تمهیدات لازم را اتخاذ کرده است، گفت: از این‌رو سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور دبیرخانه سالمندان را در دو گروه رفاه و حمایت اجتماعی و شاخص‌های سلامت در بهزیستی مستقر کرد.

محسنی‌بندپی با بیان اینکه در تدوین برنامه ششم نسبت به گسترش بنیاد فرزانگان و پوشش جمعیت سالمندی تلاش کردیم، گفت: براساس مطالعات و پیش‌بینی‌های انجام شده تا سال ۲۰۲۰ جمعیت زیر ۱۵ سال و جمعیت بالای ۶۰ سال در کشور برابر می‌شود که باید نظام و حاکمیت سیاست‌گذاری‌های لازم را داشته باشند.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشوربا تاکید بر اینکه بسیاری از مسائل را باید با نگاه مردمی پیش ببریم از فعالیت 38 بنیاد فرزانگان در 26 استان خبر داد و تصریح کرد: 25 درصد مردم کشور دانمارک داوطلب هستند که مسائل و مشکلات گروه‌های جمعیتی توسط آنها برطرف می‌شود.

وی در پایان به اجرای الگوی دادگاه درمان‌مدار برای معتادین متجاهر با همکاری قوه قضتئیه خبر داد و گفت: در این الگو جرم از آنها برداشته شده است و نگاه را عوض کردیم؛ چراکه بحث آسیب‌های اجتماعی باید با نگاه نرم اجتماعی به آنها نظاره شود.

یادآوری می‌شود، معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در کارگاه آموزش کاربرد روش‌های اجتماع‌محور در عملیاتی کردن طرح‌ها و برنامه‌ها توسط بنیاد فرزانگان سراسر کشور لوگوی بنیاد فرزانگان را رونمایی کرد.
منبع : اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور
تعداد بازدیدها : ۲۸۶۲
      
کلیه حقوق این سایت به سازمان بهزیستی کشور تعلق دارد.
سایت های مرتبط
سامانه ها
پیوندها